02.03.2018

ZLÍN - Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se opět po roce zapojuje do celostátní akce Březen měsíc čtenářů, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Letos se knihovníci v rámci této akce zaměří zejména na rodiny s dětmi a podporu čtenářství dětí předškolního věku.

„Pro tuto cílovou skupinu nabízí krajská knihovna širokou paletu literatury, jak odborné pro rodiče, tak knihy a leporela pro nejmenší. Pro děti je v Ústřední knihovně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU k dispozici dětský koutek, hračky, zábavné stolní hry, dětské audioknihy a tematické kufříky,“ uvedla Jana Hoferková, vedoucí oddělní pro děti Ústřední knihovny.

Na celý březen je připraven bohatý program pro děti i dospělé, na své si přijdou milovníci literatury, hudby, historie, cestování i sportu.

Březnový program odstartuje ve středu 7. března již tradičním Jarním během s knihovnou. Kromě samotného běhu se návštěvníci dozvědí, jaká je vhodná běžecká strava a jaký je její vliv na sportovní výkon a zdraví.

V úterý 14. března bude pokračovat cyklus cestovatelských přednášek tentokrát s RNDr. Vladimírem Lemberkem, který v rámci své přednášky „Grónsko není jen led“ představí největší ostrov na Zemi, jenž je místem pro svobodné putování v naprosto čisté přírodě.

Ve spolupráci se Střední školou pedagogickou a sociální Zlín se bude 15. března konat Pohádkové radování, zpívání a tancování na téma Co se děje pod hlubinou. Studenti mají pro děti připraveny dvě pohádky - Nevěsta vodního krále a Hledá se Nemo a také doprovodný hudebně taneční program.

V pátek 23. března se v Ústřední knihovně, na Podlesí a Jižních Svazích uskuteční oblíbený Večer s Andersenem. Letošním tématem bude „Nejen pejsek a kočička“, pro děti je připraveno setkání a povídání s pracovníky ZOO Lešná, Útulku pro zvířata Zlín a veselé zvířátkové tvoření a aktivity pro děti. Tvořit budou moci děti i dospělí 27. března také ve výtvarné dílně s jarní a velikonoční tématikou. Březnový program uzavře přednáška a uvedení knihy Blanky Petrákové Obrázky z lázní (28. 3.), jež přináší nový pohled na historii luhačovického lázeňství prostřednictvím padesáti fotografií ateliéru Bruner – Dvořák, které doprovází padesátka krátkých příběhů.

V březnu již tradičně oceňují knihovny nejlepší čtenáře. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně v letošním roce ocení v Ústřední knihovně a v Obvodní knihovně Jižní Svahy kolektivy dětí mateřských škol, které dlouhodobě a pravidelně navštěvují programy pořádané knihovnou. Kromě drobné odměny bude pro děti připraven také zábavný program.

Podrobný program a více informací na webových stránkách knihovny www.kfbz.cz a na www.14-15.cz.

 

Kontakty

Mgr. Gabriela Winklerová, projektová manažerka, komunikace s veřejností, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace, T: 573 032 505, 734 860 722, E: winklerova@kfbz.cz

Ing. Alena Babicová, 14|15 Baťův institut, p. o. T: 736 505 513, E: alena.babicova@14-15.cz

Ing. Zdeněk Urbanovský, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, PR a marketing, o.p.s., T: 733 16 16 71, 577 043 903, E: turistika@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava