10.05.2018

BUCHLOVICE – V sobotu 28. července provoní areál zámku Buchlovice i městečko Buchlovice na Uherskohradišťsku česnek. Tradiční festival se zde uskuteční už po sedmnácté. Program začne v 10:00 a potrvá do 18:00.

Na festivalu v Buchlovicích se scházejí nejen milovníci rostliny Allium, ale především ctitelé dobré zábavy, chutných pokrmů a lahodných moků. A samozřejmě tradic všeho druhu. Tento česnekový svátek si mohou považovat za svůj i zastánci tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku -  producenti, zpracovatelé, konzumenti, i stoupenci tradičních řemesel, zvyků, lidových písní a tanců, divadla, i gurmáni horující pro tradiční českou kuchyni. Vítáni jsou lidé těšící se z prostého setkávání, kteří dají přednost aktivně, jednotně (co se dechu týče) a v dobré náladě strávenému dni.

Akce je koncipována jako kaleidoskopický den pro celou rodinu, v němž se ze střípků zábavy, poučení a občerstvení (na těle i na duchu) organizátorům podařilo seskládat neotřele hravý, rozmanitý, vesele barevný a nezaměnitelně vonící obraz.

Buchlovická propagace česneku probíhá ruku v ruce s lidovou muzikou (hrají kapely místně příslušné do oblastí produkce česneku a navíc sami návštěvníci vytvoří tzv. Příležitostný česnekový sbor PŘÍČES), tancem a divadelní produkcí. Návštěvníky vyhledávaný je také jarmark lidových tvůrců (např. vázání věnců, copů z česneku…) i cyklus přednášek o česneku pro odbornou i laickou veřejnost.

Více na www.festivalcesnekubuchlovice.cz/.

Kontakty:

Miloslav Hrdý, Festival česneku Buchlovice, T: 737 649 604, E: miloslav.hrdy@seznam.cz

 

Ing. Zdeněk Urbanovský, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, PR a marketing, o.p.s., T: 733 16 16 71, 577 043 903, E: turistika@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava