08.09.2021

V neděli 12. září se uskuteční 6. ročník Festivalového půlmaraton MONET+ Zlín, který pořádá Zlín Film Festival společně s Běhy Zlín. S ohledem na některá omezení v dopravě, která souvisejí s přípravou i organizací závodu a také s letošní změnou trasy, žádají organizátoři veřejnost o shovívavost a respektování pokynů.

Hlavní závod odstartuje nově od Kongresového centra ve Zlíně v neděli 12. září v 15.00 hodin. Od Kongresového centra Zlín závodníci vydají dolů po Gahurově ulici, kolem parku Komenského, na jehož rohu odbočí na třídu Tomáše Bati a poběží v protisměru. Dále budou závodníci pokračovat dalším novým úsekem trasy přes Dlouhou, Zarámí, na ulici Vodní na jejímž konci se opět napojí na Dlouhou a již tradiční okruh přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru. Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v návaznosti na trasu v některých částech centra města bude v době od 13.00 do 18.00 hodin omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny.

Kromě ulic, které jsou vždy v souvislosti s festivalovým půlmaratonem pro motoristy uzavřeny, bude letos nově neprůjezdná i ulice Záramí, část ulice Gahurova (od křížení s Hradskou po křížení s třídou Tomáše Bati), část Tř. Tomáše Bati (od křížení s Gahurovou po křížení s Osvoboditelů/Dlouhá) a také další část ulice Dlouhá (po křížení se Zarámí/Kvítková).

 

Převzato z oficiální tiskové zprávy Zlín Film Festivalu.

Kontakt pro média: Ing. Kateřina Martykánová, PR Manager, tel.: +420 602 576 870, email: katerina.martykanova@zlinfest.cz