02.11.2018

VÝCHODNÍ MORAVA – Listopad Východní Moravě nijak neubírá na kráse a zajímavosti. V nabídce je spousta akcí.

Oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku zve v sobotu 3. listopadu v 15:30 na Šansonový recitál. Vystoupí v něm Kateřina Mrlinová a spol.

Ve čtvrtek 8. listopadu zve Kino Panorama Rožnov pod Radhoštěm od 19:00 na cestopisnou přednášku Jiřího Kolbaby na téma Etiopskou vysočinou k původním kmenům Afriky.

V pátek 9. listopadu se bude v Hvězdárně Uherský Brod besedovat na téma Budoucnost americké pilotované kosmonautiky. Začátek je v 19:00.

V Open baru Uherské Hradiště bude v pátek od 20:30 koncertovat kapela Mňága a Žďorp. Zahraje známé hity i nové kousky.

V sobotu 10. listopadu se uskuteční v Archeoskanzenu Modrá u Uherského Hradiště křest publikací Chřiby – pověsti z hor i podhůří, a 2. čísla vlastivědného sborníku Krajem Veligradu. Bohatý program začne v 13:00. 

V Redutě Uherské Hradiště se uskuteční v sobotu IV. slovácký košt slivovice. Ochutnávat se začne v 15:00.

Muzeum J. A. Komenského Uherský Brod zve v sobotu od 15:00 na přednášku Štefánik – hvězdář, voják a diplomat. Pořádaná je k 100. výročí vzniku Československa.

V sobotu 10. a v neděli 11. listopadu se mimořádně otevřou expozice ve Valašské dědině a Mlýnské dolině ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Prohlédnout si bude možné i objekt Sušák a Dům Pod Strání.

Až do 23. listopadu je v Horní Lidči v objektu mechanického betlému k viděni atraktivní výstava tradičních mikulášských masek Hornolidečska.  Soubor masek Mikulášů, čertů a jiných masek včetně „čertovského nářadí“ pocházejících z několika obcí na Hornolidečsku si můžete prohlédnout denně kromě pondělků.  

 

Více na www.vychodni-morava.cz.

 

 

 

Kontakt:

 

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.,
T: 577 043 900,
E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava