08.03.2019

Neděle 10. března bude ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích zasvěcena dětem. Na sjezdovce Horal u hotelu Horal se uskuteční tradiční Maškarní lyžovačka, který je každoročním vrcholem lyžařské sezóny. Děti, které dorazí v maskách, budou mít pro tento den lyžování zdarma. Registrace začíná v 9 hodin, soutěžní jízdy masek budou probíhat od 10.30 do 12 hodin. Pořadatelé doporučují přibalit k lyžím také plavky. Hned vedle sjezdovky Horal se nachází Wellness Horal s třemi termálními bazény. Koupání v nich se může stát příjemnou tečkou za rodinným výletem. Ve středisku také stále platí akce Lyžuj a plav, díky níž lyžaři získají k celodennímu skipasu hodinový vstup zdarma do termálních bazénů. www.razula.cz

Pro milovníky cestování připravil Klub Mír v Uherském Hradišti přednášku na téma Kyrgystán: trochu jiný mainstream. Akce proběhne 14.3.2019 od 18:00 hodin.

Ve čtvrtek 14. března ve Společenském sále knihovny ve Vsetíně je pro vás připravena přednáška o top lokalitě u Hranic na Moravě. Přednáška nese název Hranická propast a představí nejnovější objevy z podzemní nejhlubší zatopené propasti světa. Přednáška bude doplněna unikátními videozáznamy z potápěčských průzkumů.

Již potřetí v řadě bude mít veřejnost možnost zúčastnit se soutěže Do rachoty kolem KM. Soutěž je zaměřena na motivaci jezdit do práce na kole a je určena všem obyvatelům města nebo těm, kteří do města nebo jeho místních částí dojíždějí za prací. Jak již je tomu zvykem i letos má soutěž Do rachoty kolem KM podporu v podobě mladého a talentovaného sportovce. Letos je tváří soutěže kroměřížská rodačka Radka Pospíšilová, která se aktivně věnuje závodům na horském kole. Uzávěrka registrace 15.3. www.kolemkm.cz
Kino Napajedla bude 16.března od 16:00 hodin promítat pásmo filmů nazvané Expediční kamera 2019. Přijďte ocenit milovníky sportu a extrémních výkonů, krásné a divoké přírody a touhy překonat sám sebe! V rámci celovečerního promítání uvidíte celkem 6 filmů a přivítáme také skvělého hosta, ultracyklistu Svaťu Božáka!

15.března od 19:00 v Klubu Starý pivovar nás přijedou navštívit Vandráci na motorkách Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard. Z očí do očí se s vámi podělí o zážitky z cest napříč světem v sedle motorky. Na své přednášce představí i to, co se nevešlo do jejich cestovatelsko zábavného pořadu.

Zámek Vsetín pro vás připravil unikátní výstavu, která prezentuje dva zajímavé fenomény, a to vizovické kraslice a drátenictví. K vidění jsou více než dvě stovky těchto malovaných vajíček slepičích, husích a dokonce i vejce pštrosí, dále nástroje na jejich zdobení či rozmanité kraslicové motivy i desítky kraslicových veršů. Také v další části výstavy se setkáte s desítkami kraslic, ovšem zdobených drátem. Tuto neobvyklou výstavu můžete navštívit do 5.května 2019.
http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/kraslice-dratenictvi/

16. března od 19:00 hodin v hospodě Na sedmičce ve Velkém Ořechově proběhne čtvrtý ročník Josefovského koštu slivovice a jiných destilátů. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Slačáci a připravena je i bohatá tombola.

V tomtéž termínu, tedy 16. března od 14:00 v Kulturním domě ve Vážanech je pro vás připraven již 42. ročník Josefovského koštu vína. Přijďte ochutnat a pobavit se. www.obecvazany.cz

 

 

Více pozvánek na akce na Východní Moravě na www.vychodni-morava.cz.
Kontakty:
Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900,
E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava
Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz