25.01.2019

Kraje Zlínský, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský vydaly společně publikaci s názvem KEMPY Moravy a Slezska. Publikace byla oficiálně představena dne 24. ledna 2019 na tiskové konferenci pořádané v průběhu veletrhu ITF SlovakiaTour v Bratislavě. Nová publikace je čtrnáctým titulem z řady společných materiálů k podpoře cestovního ruchu, které vznikají díky spolupráci 4 moravských krajů již od roku 2005.

Turistická brožura je určena jak tuzemským, tak zahraničním návštěvníkům moravských krajů, kteří pro aktivní trávení své dovolené vyhledávají možnost pobytu v kempu.

Publikace vznikla na základě praktických poznatků z návštěv zejména zahraničních veletrhů cestovního ruchu, kde poptávka po lokalitách umožňujících cestování po Evropě s možností ubytování v kempech, má rostoucí tendenci.

Publikace je vydána s ohledem na zahraniční cílové skupiny Moravy a Slezska ve čtyřech jazykových mutacích, po dvou v jednotlivých sešitech. Jeden sešit obsahuje češtinu a němčinu, druhý italštinu a angličtinu, Jednotlivé mutace jsou k dispozici v počtu 5 000 výtisků. Na nákladech spojených s realizací projektu se jednotlivé kraje podílely rovným dílem. Publikace poskytuje návštěvníkům ucelené informace o 10 kempech v každém z partnerských krajů a současně láká k návštěvě některého z významných turistických cílů v blízkosti jednotlivých kempů.

Publikace bude využita při účasti moravských krajů na zahraničních veletrzích a prezentačních akcích cestovního ruchu a při jednání s odbornou veřejností. Také bude k dispozici subjektům, které poskytují služby v cestovním ruchu zahraničním hostům.

Všechny čtyři partnerské moravské kraje se až do neděle 27.1. 2019 prezentují na bratislavském veletrhu ITF SlovakiaTour v pavilonu B2. Zlínský kraj ve stánku č. B2-502, Jihomoravský kraj ve stánku č. B2-303, Moravskoslezský kraj ve stánku č. B 2- 301 a Olomoucký kraj najdete ve stánku č. B2-400.

Více informací o nabídce cestovního ruchu v moravských krajích naleznete na těchto webových stránkách:

www.ok-tourism.cz

www.jizni-morava.cz

www.severnimorava.travel  

www.vychodni-morava.cz