06.10.2017

ZLÍN - Podzimní program hudebního klubu Zelenáčova šopa ve Zlíně pokračuje.

Na své si přijdou milovníci jazzu. 12. října se mohou těšit na Limbo Tour 2017. Kapela Limbo patří již 13 let mezi špičku současného českého jazzu. Kapela je rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi. Limbo přichází po 5 letech s novým albem Details. Neobvykle obsazené kvarteto vytváří na jazzovém základě univerzální hudební koláž. Improvizace, kompozice, komunikace a četné etnické názvuky se výrazně protínají po celou existenci kapely bez jakýchkoliv mantinelů, které by muzikanty omezovaly ve vyjádření

15. října se milovníci divadla a klubové scény mohou těšit na detektivní hru Vražda v salóním kupé z pera geniálního myslitele Járy Cimrmana, kterou nacvičil divadelní spolek "DIVADLO NAHODILÝCH OCHOTNÍKŮ" - DNO z Vizovic.

Rovnou dvojkoncert chystá kapela HOP TROP. 18. a 19. října představí tvorbu Ladislava Kučery, jeho syna Roberta a přátel. Zazní písničky Silver Hill, Valouny nebo Obchodník s deštěm. Nebudou chybět ani známé hity jako je Amazonka, Tři kříže, a také vodácké písničky, které vznikly spoluprací souboru se známým spisovatelem Zdeňkem Šmídem. Pořad je proložen vlastním osobitým vyprávěním příhod ze života protagonistů i jejich populárních kolegů - známých muzikantů. HOP TROP kromě živé hudby a svých nahrávek nabízí jako novinku posluchačům na svých koncertech knížku se všemi písničkami a mnoha fotografiemi.

Další jazzovou lahůdkou je koncert ADA DERLAG TRIO. Koncert se plánuje na 22. října. I přes svůj nízký věk má polka Aga Derlak všechny předpoklady stát se světovou hvězdou. Na absolutním vrcholu, na špičce současného jazzu se pohybuje mnoho žen, ale jen málo klavíristek a jen velmi málo tak moc talentovaných klavíristek jako je Agnieszska. Neustále zpřesňuje svou vlastní hudební identitu a činí tak s velkou zralosti a sebevědomím.  Ona je tou dosud chybějící spojnicí mezi tradicí a nejnovějšími jazzovými trendy a směry, a to nejen v Polsku.

Milovníci bluegrassu si užijí večer 24. října. Hudební program chystají kapely Monogram + Jack's band. O dny později, 26. října se v Zelenáčově šopě rozezní kvalitní blues v podání kapely ZVA 12-28 band.

29. října se ve Zlíně zastaví Buckshot Gala, mladá jazzová kapela z jižní Francie. Muzikanti spolu hrají už několik let především vlastní skladby ve stylu moderního jazzu. Skládá především kytarista. Soubor má za sebou stovky klubových koncertů po celé Francii a kromě toho byli vybrán jako finalista několika jazzových soutěží a hrál i na prestižních jazzových festivalech v Nice (2014) a Antibes (2015).

V posledním říjnovým koncertem bude vystoupení Frank Zappa Quartet, též FZQ. Kapela vznikla před 14 lety ve Vizovicích a svou tvorbou je výhradně zaměřená na tvorbu Franka Zappy. Koncert bude 31. října a jako všechny programy v Zelenáčově šopě začíná v 19 hodin.


Program Zelenáčovy šopy:

12. října          Limbo Tour 2017

15. října          Vražda v salóním kupé - divadlo DNO

18. října          HOP TROP

19. října          HOP TROP

22. října          ADA DERLAG TRIO

23. října          Cestovatelská beseda - Ivo Gergel

24. října          Monogram + Jack's band

26. října          ZVA 12-28 band

29. října          Buckshot Gala (USA, Francie)

31. října          FZQ

Více informací o programu je na webu www.sopa.cz a na Facebooku klubu. Vstupné na koncerty je možné zakoupit předem v Zelenáčově šopě.

ZELENÁČOVA ŠOPA, hospůdka pivních speciálů, hudební a divadelní klub je místem, kde můžete ochutnat desítky různých piv, zažít živé koncerty, cestovatelské besedy, nebo divadelní představení pro děti i dospělé. Zelenáčova šopa je nekuřáckou restaurací.

Kontakt:

Martin Juřík, Zelenáčova šopa, tel.: 605 256 600, tel.: sopa@sopa.cz, www.sopa.cz

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava