09.01.2018

Východní Morava – Druhý lednový týden se na Východní Moravě dá strávit kulturně, zábavně či aktivně.

Kroměřížský Dům kultury na pátek 12. ledna připravil Novoroční koncert, na kterém vystoupí známá operní pěvkyně Gabriely Beňačkové s tenoristou Jakubem Pustinou. Koncert v Divadelním sále DK začne v 19 hodin.

XXI. Ples města Kunovice proběhne v sobotu 13. ledna od 19:30 ve Sportovní hale. Bude věnován připomínce 100. výročí vzniku Československa, vstupenky jsou k dispozici v Turistickém informačním centru.

Plesat se bude také v Rusavě na Kroměřížsku. V sobotu 13. ledna od 19 hodin v sále Obecního domu proběhne již 41. Valašský bál, o dobrou náladu se postarají cimbálové muziky Rusava a Vizovský Juráš. Zvou Valaši z Rusavjanu.

Ačkoliv ve městech vládne „jaro“, v řadě lyžařských areálů Východní Moravy jsou sjezdové tratě v provozu, byť místy platí dílčí omezení. Aktuálně se lyžuje se ve střediscích Stupava ve Chřibech, na Trojáku v Hostýnských vrších. Na Valašsku je v provozu část areálu SKI Karolinka, lyžuje se v Javorníkách na Kohútce. Ve Velkých Karlovicích se jezdí se na Kyčerce, SKI Areál Razula má v provozu vleky Razula a Horal. V tomto středisku je ke skipasu aktuálně nabízena vstupenka k jednohodinovému pobytu v termálních bazénech hotelu Horal v rámci akce Lyžuj a plav. Na Soláni je zatím v provozu také jedna sjezdovka. V Horní Bečvě je nabízí lyžování areál Rališka se sedačkovou lanovkou a Ski Areál U Sachovy studánky. Jedna sjezdovka (Lokomotiva) je v provozu na Pustevnách. V každém případě doporučujeme s ohledem na teplé počasí a možné změny v provozu areálů ověřit aktuální funkčnost středisek například na www.ceske-sjezdovky.cz/  

Kontakt:

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava