27.04.2021

Nový cyklobus Beskydy bude jezdit od 1. května 2021 z Rožnova pod Radhoštěm na Pustevny, Bílou a Bumbálku. Pravidelná sezónní linka nazvaná „Cyklobus Beskydy“ pojede z Nového Jičína přes několik měst a obcí včetně Rožnova pod Radhoštěm a vyveze cyklisty pohodlně i s kolem do hor.

Od května do konce září bude z Rožnova do Beskyd jezdit jeden spoj v pátek a dva spoje denně o víkendech, během prázdnin se zájemci navíc svezou cyklobusem i v pracovních dnech. Linka Cyklobusu Beskydy bude v této podobě jezdit až do roku 2023. 

Cyklisté si mohou vybrat ze dvou variant, kam se nechat vyvézt. O víkendech a během svátků budou z Rožnova do Beskyd jezdit dva spoje denně - jeden na Pustevny a druhý na Bumbálku a Bílou. V pátky se cyklisté se svými koly mohou nechat vyvézt na Pustevny. O prázdninách v červenci a srpnu, kdy je tradičně největší zájem o cyklobusy, bude spoj na Bílou zajištěn rovněž každý pracovní den. Zpáteční linka bude jezdit každý pátek z Pusteven (mimo červenec a srpen), o víkendech, svátcích a během celých prázdnin z Bílé. V takovém režimu bude cyklobus Beskydy fungovat až do konce září. „Ze strany občanů i turistů byla po cyklobusu velká poptávka, proto jsme se rádi přidali k dalším městům v okolí a společně provoz turistické linky s dopravcem vyjednali,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Autobus s cyklo přívěsem dle smlouvy s dopravcem pojme nejméně 24 jízdních kol. Nutná bude rezervace místa na kolo předem, tu je možné provést ve všech předprodejních kancelářích AMS a na webovém portále www.e-jizdenka.cz nebo www.idos.cz . Aktuálně je již možné provést rezervaci a zakoupit si jízdenku pro jízdní kolo.

Více informací se dozvíte na turistickém webu města www.visitroznov.cz, případně více informací v Turistickém informačním centru Rožnov pod Radhoštěm (kontakty zde). 

Převzato z oficiání tiskové zprávy města Rožnov pod Radhoštěm.