27.09.2018

ZLÍN - Na středu 3. října připravila Filharmonie Bohuslava Martinů ve Velkém sále Kongresového centra Zlín zcela ojedinělý zážitek. Největší hvězda festivalu Harmonia Moraviae 2018, světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená, vystoupí za doprovodu souboru Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse. Koncert začne v 19:00.

Dramatické osudy ženských hrdinek inspirovaly umělce již od starověku. Příběhy plné vášně, lásky, žalu, ale i vzdoru, radosti a odhodlání se staly předmětem uměleckého ztvárnění jak v literatuře, tak i ve výtvarném umění či hudbě. Magdalena Kožená bude průvodkyní „Zahradou nářků" v programu sestaveném z dramatických scén slavných ženských hrdinek jako je Armida nebo Ariadna, ale i méně známých příběhů oddané lásky, jakým je vyprávění nymfy Ero. Hudbu italských kantát Georga Friedricha Händela doplňují díla jeho benátských a nepolských současníků.

Více na http://www.filharmonie-zlin.cz/615a-magdalena-kozena.

 

Program koncertu:

Georg Friedrich Händel: Sinfonia Agrippina HWV 6
Georg Friedrich Händel: Cantata Armida abbandonata
Leonardo Vinci: Sinfonia Maria dolorata
Francesco Gasparini: l'Atalia: Ombre, cure, sospetti
Benedetto Marcello: Cantata Arianna abbandonata
Leonardo Leo: Cantata Angelica e Medoro
Domenico Sarri: Didone abbandonata: Introduzzione
Georg Friedrich Händel: Cantata Ero e Leandro

 

 

 

Kontakt:

 

Ing. Dagmar Garguláková – vedoucí propagace a marketingu, Filharmonie Bohuslava Martinů, T: 577 005 736; 739 683 675, E: gargulakova@filharmonie-zlin.cz, www.filharmonie-zlin.cz

 

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900,
E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava