31.05.2021

Zlín, 28. května 2021 – Nové Krajské turistické informační centrum se dnes slavnostně otevřelo ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU ve Zlíně. Turistům přijíždějícím do Zlínského kraje a široké veřejnosti je přístupné sedm dní v týdnu a její pracovnice poskytují lidem informace o nejrůznějších turistických cílech a aktivitách v celém regionu Východní Moravy.

„Věřím, že Krajské turistické informační centrum bude jedním z ambasadorů, kdo bude návštěvníkům i občanům Zlínského kraje poskytovat co nejvíce informací o kulturních akcích, turistických cílech i všech službách, které lze v rámci kultury i cestovního ruchu využívat v našem Zlínském kraji,“ řekl při slavnostním otevření centra náměstek hejtmana Lubomír Traub s tím, že otevřením tohoto centra se v kraji zvýšil počet oficiálně certifikovaných turisticko-informačních center. 

Krajské turistické informační centrum lidé naleznou v přízemí 14. budovy bývalého továrního areálu, kde mimo jiné sídlí také Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění. Jeho součástí je bezbariérová recepce a odpočinková zóna. Návštěvníkům jsou zde k dispozici nejrůznější propagační materiály z celé Východní Moravy, mapy všech turistických regionů – Slovácka, Kroměřížska, Valašska a Zlínska a Luhačovicka. Informaci lze na místě dohledávat také prostřednictvím interaktivních panelů, k dispozici je lidem i bezplatný internet.

„Vznik tohoto centra samozřejmě vítáme a budeme rádi, když v něm lidé naleznou všechny potřebné a především aktuální informace o tom, kde všude je možné trávit na Východní Moravě volný čas nebo dovolenou. Zlínský kraj totiž nabízí pestrou paletu nejrůznějších turistických cílů, které jsou provázány jak s kulturou, tak také se sportem, relaxací nebo třeba i lázněmi,“ doplnila ředitelka Centrály cestovního ruchu – Východní Moravy Zuzana Vojtová.

Krajské turistické informační centrum bylo vytvořeno a financováno prostřednictvím projektu 14|15 BAŤŮV INSTITUT – rozšíření informačního centra. Celá realizace byla spolufinancována také z prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj a rozpočtu Zlínského kraje.

 

Kontaktní údaje: tel. 573 032 111, URL www.14-15.cz, e-mail info@14-15.cz