06.10.2017

SAZOVICE – Vietnamský den dětí - Tet trung thu – se chystá na neděli 8. října v Sazovicích na Zlínsku. Program v místním Domě kultury začne v 17:00 a nabídne hudbu, tanec, zábavu pro rodiny s dětmi a ochutnávku tradičních jídel z Vietnamu.

„Vietnamské děti slaví dětský den na podzim. V tento den oslavovali kdysi lidé ve Vietnamu sklizeň, předpovídali příští úrodu a obětovali dárky předkům,“ sdělil za organizátory Bernard Šulák.

Vstup na akci je zdarma.

Během svátku dětí se Vietnamci obdarovávají různými druhy sladkostí, zejména pak "koláčky Středu podzimu" – bánh Trung thu. Koláčky nejčastěji hranaté nebo kulaté (čtverce symbolizují zemi podle staré čínské představy, kulatost zase měsíc a jednotu rodiny), velikosti asi kávového podšálku, mohou být různě barevné, sladké, měkké, hutné, vydatné a lahodné. Existuje nesčetně receptů pro jejich přípravu. Co však všechny druhy spojuje, je fantastická směs chutí, které cizince přinejmenším zarazí – málokdo čeká, že v bílé nebo zlatavé buchetce objeví extrémně tučné maso smíchané se sladkým ovocem, zázvorem a cukrem.

 

 

 

Kontakt:

 

Mgr. Bernard Šulák, Centrum na podporu integrace cizinců ve Zlínském kraji, tel.:577 018 651, 607 860 691, e-mail: bsulak@suz.cz, www.integracnicentra.cz, www.suz.cz

 

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava