29.09.2017

VÝCHODNÍ MORAVA – Podzim na Východní Moravě bude plný zážitků. Přesvědčí o tom hned první dny v říjnu.

Ve středu 4. října zve Městská knihovna v Bystřici pod Hostýnem na přednášku o hradech v Hostýnských vrších. Začátek je v 17:00, vstupné dobrovolné.

Ve čtvrtek 5. září se bude v Květné zahradě v Kroměříži přednášet na téma Lednicko-valtický areál: krajina chrámů, začátek je v 17:00. Vstupné stojí 30 Kč.

V pátek 6. října se uskuteční v Uherském Brodě Noc vědců. V 17:00 se bude v planetáriu přednášet na téma 100 let astronomie, v 19:00 začne v hvězdárně přednáška Byliny v prevenci nemocí. V případě příznivého počasí naváže pozorování hvězd.

Sokolský dům Kroměříž zve v pátek na další ročník plesu Hříšní lidé města Kroměříže, který doprovází Den uniformovaných sborů. Začátek je v 19:00, vstupné stojí 100 Kč.

V sobotu 7. října bude patřit Masarykovo náměstí v Bystřici pod Hostýnem Farmářskému a řemeslnému jarmarku, který začne v 8:00 a potrvá do 12:00. Součástí bude vyhodnocení soutěže O nejchutnější marmeládu Bystřicka.

Sobota 7. října bude patřit tradičnímu ukončení sezóny na Cyklostezce Bečva. V 10 hodin proti sobě vyrazí dva pelotony – jeden ze Vsetína-Ohrady, druhý z Velkých Karlovic. Setkají se v Halenkově, kde v místním sportovním areálu bude připravena tombola a zábava pro děti i dospělé. www.vychodni-morava.cz/akce/122654

Uherském Hradišti uzavřou cyklostezky 7. října při akci Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Účastníci se sejdou od 8:30 do 9:30 na Masarykově náměstí, odpoledne pak bude připraven kulturní program. www.slovacko.cz

Staré Město u Uherského Hradiště zve v sobotu na III. Staroměstský den vína v prostorách Jezuitského sklepa na náměstí Velké Moravy. Začátek je v 9:00, vstupné stojí 200 Kč. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/akce/122668/.

Na Hanáckém náměstí v Kroměříži se v sobotu od 10:00 uskuteční 4. ročník Dne uniformovaných sborů. Velkým lákadlem budou jízdy pásové techniky jako BVP 1, Pragy AH IV či Brencarrieru. K vidění bude také model vazební cely.

Zvonice Soláň na Vsetínsku zve na výstavu obrazů malíře, sochaře a ilustrátora Borise Jirků. Vernisáž se koná v sobotu v 17:00. O hudební doprovod se postará smyčcové kvarteto Otto Mani ze Zlína.

O víkendu 7. a 8. října proběhne ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku již 9. ročník populárního Karlovského gastrofestivalu. Více na www.karlovskygastrofestival.cz.

Ve Zlíně na zámku je stále přístupná unikátní výstava Orbis Pictus Play. Je více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet fantazii. Koncept exponátů přímo stojí na tom, že se jich lidé dotýkají, vstupují do nich, hrají si s nimi a vlastně je dotvářejí.

Nabídka dalších akcí na www.vychodni-morava.cz.

 

Kontakt:

 

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava