15.05.2017

VÝCHODNÍ MORAVA – Dny v květnu jsou na Východní Moravě plné zábavy a zajímavých akcí.

V pondělí 15. května ožije Zlín happeningem s tématem cirkus. Nabídne pouliční umění - hudbu, zpěv, tanec...ale i kejklíře, bublináře, živé sochy v parku Komenského i na náměstí Míru. Program se uskuteční od 15:30 do 17:30, a poté ještě ve středu 17. května ve stejných hodinách. Vstupné je zdarma. V případě deště se akce nekoná.

Galakoncertem v Kongresovém centru Zlín oslaví v pondělí 15. května hudební pořad Českého rozhlasu Dvojka Klub Evergreen pět let své existence. S Big Bandem Felixe Slováčka vystoupí moderátoři pořadu Dasha a Jan Smigmator a jejich hosté: Ondřej Ruml a sourozenci Antonín a Věra Gondolánovi. Začátek je v 19:00.

V pátek 19. května vystoupí na nádvoří zámku v Holešově zpěvák Kamil Střihavka. Koncert začne v 19:00, v předprodeji vstupné stojí 450 Kč, na místě 500 Kč.

V zámecké konírně v Bystřici pod Hostýnem se v pátek uskuteční hudební přehlídka Jarní Alternativa. Koncerty začnou v 19:00, vstupné stojí 100 Kč. 

V sobotu 20. května bude patřit Masarykovo náměstí v Bystřici pod Hostýnem farmářskému jarmarku. Začne v 8:00 a potrvá do 12:00. V nabídce budou i řemeslné výrobky.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zve na Velký Redyk, jarní výhon ovcí na salaš. K vidění budou i ukázky výroby ovčího sýra, práce pasteveckých psů, bonitace ovcí nebo výstavka mláďat ovci a koz. O zábavu se postará také folklórní soubor Grúnik z Ostravice. Program začne v 10:30.

Areál Kopaničářských slavností ve Starém Hrozenkově v sobotu 20. května od 15 hodin ožije bohatým programem Setkání Bílých Karpat. Vystoupí pěvecký sbor Tetičky z Dolního Němčí, cimbálovka Pajtáši z Lopeníka, Retrobabky z Dolního Němčí, divadelní soubor Karla Högera ze Strání, mužský pěvecký sbor Slavkované ze Slavkova, dětský folklorní soubor Kopaničárek ze Starého Hrozenkova, folklorní soubor Dúbrava z Březové, mužský pěvecký sbor z Dolního Němčí, soubor Horněmčan z Horního Němčí, mužský pěvecký sbor z Vápenic a dechová hudba Hrozenčané ze Starého Hrozenkova. Těšit se můžete na regionální speciality, zábavu pro děti i dospělé.

Kroměříž zve v sobotu 20. května na Barokní slavnost. Začne v 13:00 žehnáním praporu v kostele sv. Mořice. Od kostela sv. Mořice se poté vydá průvod více než 70 účastníků v dobových oděvech na Velké náměstí, kde od 14:00 začne hlavní program zahrnující vystoupení hudebních, tanečních a šermířských skupin, přehlídky historických oděvů, bitevní ukázky apod.

V neděli 21. května budou v parku Komenského ve Zlíně k vidění živé sochy. Akce začne v 15:30 a potrvá do 17:00. Vstup bude zdarma. V případě deště se program nekoná.

Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.

 

Kontakt:

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava