16.07.2021

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy společně se všemi čtyřmi destinačními managementy Zlínského kraje se v sobotu 17. července představí na benefiční akci nazvané Luhačovice – město zdraví a módy. Lidé si v pěti stáncích prohlédnou, kam vyrazit ve svém volném čase nebo co mohou zažít v destinacích Slovácka, Valašska, Kroměřížska, Zlínska a Luhačovicka. Prezentace začne od 12 hodin na lázeňském náměstí a kolonádě a potrvá až do večera, kdy celá benefiční akce vyvrcholí módní přehlídkou a koncertem kapely Nebe.

V našich společných pěti stáncích chceme představit jedinečnost regionů a destinací. Každá totiž může nabídnout něco unikátního, ať už přes gastronomii, volnočasové aktivity až po poznání tradičních hodnot a zvyklostí,“ řekla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zuzana Vojtová. V letošním roce nebylo příliš mnoho možností, kde by se destinace mohly prezentovat na veřejnosti, neboť to nedovolovala mimořádná opatření související s epidemií nemoci Covid-19. Až nyní v Luhačovicích lidé budou moci například ochutnat regionální pokrmy či nápoje, prohlédnout si bohatou nabídku volnočasových aktivit a resortů nebo poznat tradiční řemesla. Pro děti budou připraveny zábavné aktivity, tvůrčí dílny a soutěž o zajímavé ceny, včetně volných vstupenek do oblíbených turistických cílů Východní Moravy. 

Prezentace je součástí akce, kterou organizuje neziskový spolek KORUNKA LUHAČOVICE za podpory Zlínského kraje i města Luhačovice. Program začíná ve 12 hodin, v průběhu odpoledne se lidé mohou těšit na koncert zpěvačky Leony Machálkové, rozhovory Jitky Boho s hosty nebo na taneční vystoupení Luhačovického okrašlovacího spolku Calma. Pro děti bude připravena také cestovatelská hra tematicky propojena s cestovateli Miroslavem Zikmundem a Jiřím Hanzelkou. Program na lázeňském náměstí je pro veřejnost zdarma. 

Celá benefice vyvrcholí od 20:00 hodin módní přehlídkou předních českých návrhářů a designérů, která bude na lázeňské kolonádě zpřístupněna pouze se zakoupenou vstupenkou. Výtěžek z módní přehlídky předají pořadatelé vybraným rodinám starajícím se o nemocné či handicapované děti a dále pak rodinám, které zasáhlo v červnu ničivé tornádo. Vyvrcholením celé akce bude koncert kapely Nebe a jejího hosta Přemka Forejta, který bude rovněž zdarma pro širokou veřejnost. 

Podrobnosti na www.korunkapomaha.cz.

 

Kontakt:

Mgr. Zuzana Vojtová, ředitelka CCRVM, zuzana.vojtova@vychodni-morava.cz, +420 577 043 900, www.ccrvm.cz