04.05.2021

Zlínský kraj poděkuje formou pobytových voucherů zaměstnancům zdravotních a sociálních služeb za jejich obětavost a nasazení v období pandemie. Na odměny bude vyčleněno z rozpočtu 15 milionů korun.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje poděkuje pracovníkům první linie v boji s covidovou pandemií, kteří s velkým nasazením pečují o pacienty ve zdravotnictví a starají se o klienty v sociálních službách. Z rozpočtu bude uvolněno na tuto aktivitu 15 milionů korun. Odměnami ve formě voucherů na ubytování současně bude podpořen pandemií tolik zasažený cestovní ruch v našem regionu.

Vouchery mohou zaměstnanci zdravotnických a sociálních služeb uplatnit ve vybraných hromadných ubytovacích zařízeních právě na území Zlínského kraje. Poukazy v hodnotě 3500 korun budou rozděleny mezi 4285 zaměstnanců.

„Jsem rád, že se nám společně se statutární náměstkyní Hanou Ančincovou a náměstkyní Olgou Sehnalovou podařilo vytvořit program, kterým za celé vedení kraje vyjádříme velké poděkování za obětavost a ohromné úsilí lidí, kteří nám pomáhají zvládnout tuto složitou dobu. Přispějeme k regeneraci a načerpání nových sil pracovníků v první linii a zároveň podpoříme místní podnikatele z oblasti cestovního ruchu. “ uvedl Lubomír Traub, náměstek hejtmana s gescí pro strategický rozvoj a cestovní ruch. Držitelé poukazu se budou moci ubytovat v hotelu nebo penzionu a to v termínu od 1. září 2021 do 30. června 2022.

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz