Tiskové zprávy

Fašanky, baťovské obchodní domy a sport – na Východní Moravě.

15.02.2019

Přelom února a března bude na Východní Moravě zejména ve znamení tradic – tj. masopustního veselí před následujícím půstem.

Více zde >


Pět dnů masopustních tradic ve Strání

15.02.2019

Pět dnů masopustních tradic ve Strání

STRÁNÍ - Ve Strání na Uherskohradišťsku je opět připraven Festival masopustních tradic. Letos se jedná o 32. ročník a proběhne od pátku 1. března do úterka 5. března, kdy o půlnoci symbolickým pochováním basy masopustní veselí skončí a bude zahájen půst, který dle tradice trvá do Velikonoc.

Více zde >


10. Výroční konference cestovního ruchu Východní Moravy se zabývala obsahem produktu destinace

15.02.2019

LUHAČOVICE – Aktéři cestovního ruchu Zlínského kraje se sešli 13. února 2019 v Luhačovicích na 10. výroční odborné konferenci cestovního ruchu Východní Moravy. Její program byl zaměřen na témata, týkající se příležitosti, které přináší efektivní budování destinační značky Východní Morava a také na definování rolí, které přísluší jednotlivým aktérům cestovního ruchu v regionu.

Více zde >


Návštěvnost Zlínského kraje v roce 2018 na rekordní vlně

07.02.2019

VÝCHODNÍ MORAVA – Podle údajů vydaných 7.2.2019 Českým statistickým úřadem k výsledkům cestovního ruchu v roce 2018, byl v celé ČR uplynulý rok rekordním z pohledu počtu příjezdů i přenocování hostů. Platí to také o výsledcích dosažených ve Zlínském kraji, kde nadále pokračoval růstový trend návštěvnosti zahájený již před 6 lety. Na růstu se podílejí jak hosté z tuzemska, tak ze zahraničí.

Více zde >


TIP na výlet – Pulčínské ledopády

01.02.2019

TIP na výlet – Pulčínské ledopády

Pulčínské skály jsou největším skalním městem moravské části Karpat. Jsou tvořeny skalními stěnami, kamenným mořem, sutěmi a pseudokrasovými jevy. V zimním období navíc nabízejí jedinečnou podívanou – v kaňonu Ancona se tvoří několikametrové ledové rampouchy jedinečné svým zbarvením.

Více zde >


Bály, degustace a cestovatelské povídání – na Východní Moravě

25.01.2019

Východní Morava– Počátek února na Východní Moravě bude nadále ve znamení tance, proběhnou tradiční košty slivovice, Luhačovice rozesměje Partička, bavit bude cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura.

Více zde >


MORAVSKÉ KRAJE SPOLEČNĚ VYDALY PUBLIKACI O KEMPECH NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

25.01.2019

Kraje Zlínský, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský vydaly společně publikaci s názvem KEMPY Moravy a Slezska. Publikace byla oficiálně představena dne 24. ledna 2019 na tiskové konferenci pořádané v průběhu veletrhu ITF SlovakiaTour v Bratislavě. Nová publikace je čtrnáctým titulem z řady společných materiálů k podpoře cestovního ruchu, které vznikají díky spolupráci 4 moravských krajů již od roku 2005.

Více zde >


Výborná návštěvnost turistických atraktivit Zlínského kraje v roce 2018

25.01.2019

ZLÍN - Za výbornou lze označit návštěvnost turistických atraktivit i výkonnost turistických informačních center ve Zlínském kraji v roce 2018.

Více zde >