01.12.2017

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – První adventní nedělí, 3. prosince, začne cyklus vánočních pořadů, který připravuje každoročně Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Slavnostní koncert s názvem „Večer při svíčkách“, který proběhne od 17:00 v Janíkově stodole, přinese symbiózu hudby lidové a vážné.

„V letošním roce na pódiu Janíkovy stodoly přivítáme kapelu Ensemble FLAIR. V hudební mozaice „Čas rozjímání, čas radosti“ uslyšíme nadžánrové zpracování lidové melodiky. Zazní legendární a muzikou opředené verše Petra Bezruče, kreace valašského básníka Josefa Kaluse, lidová poezie Leoše Janáčka i autorské skladby Jana Rokyty,“ sdělil Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Ensemble FLAIR svým nástrojovým obsazením a přítomností sólové zpěvačky vychází z moravské lidové tradice. Všichni členové FLAIRu se narodili a žijí na Moravě, kde naplňují svět hudbou a zpěvem. Tu a tam si rádi "odskočí" pro textovou či melodickou inspiraci někam jinam...

Koncert bude zahájen představením knihy „Jiskřičky naděje: Vzpomínky Jiřiny Gryczové – Koláčkové“, kterou Valašské muzeum vydalo ve spolupráci s Valašským muzejním a národopisným spolkem.

Jde o přepis rukopisné knihy rodačky z pasek na pomezí Horní, Prostřední Bečvy a Solance. Jiřina Gryczová, rozená Koláčková vzpomíná na své mládí a život na Valašsku i na svůj dlouhý a pestrý život učitelský.

Prodej vstupenek bude zahájen v 16:00 u vstupu do Dřevěného městečka. Vstupné: 80 Kč, platí permanentky VMP. Vstup na akci - hlavním vchodem do Dřevěného městečka.

 

Cyklus vánočních pořadů Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm:

 

•          5. 12.   Mikulášský podvečer

•          6. – 8. a 11. – 15. 12. Vánoce na dědině

•          9. – 10. 12. Vánoční jarmark

•          16. - 17. 12.  Živý betlém

•          26. 12. Štěpánská koleda

 

 

 

 

Kontakt:

 

Ing. Bc. Jindřich Ondruš, ředitel muzea, tel.: 571 757 101, e-mail: ondrus@vmp.cz

 

Bc. Pavlína Polášková, pracovník vztahů k veřejnosti, tel.: 571 757 173, e-mail: polaskova@vmp.cz

 

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava