Tiskové zprávy

VÝSTUPEM NA VELKÝ ROZSUTEC BYLO ZAKONČENO VELKÉ CYRILOMETODĚJSKÉ PUTOVÁNÍ ZE ZAŠOVÉ DO TERCHOVÉ

12.09.2023

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy O víkendu vyvrcholilo týdenní česko-slovenské cyrilometodějské putování ze Zašové do Terchové. ZLÍN, TERCHOVÁ 12. 9. 2023

Více zde >


FILMOVÝ VÍKEND PROBĚHNE V POLOVINĚ ZÁŘÍ V ATELIÉRECH NAD ZLÍNEM

11.09.2023

Tisková zpráva z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj / Zlín, 1. 9. 2023 Ve zlínských kudlovských ateliérech proběhne už potřetí od pátku 15. do neděle 17. září 2023 Filmový víkend. Od roku 2021, kdy se na filmových ateliérech konala dvoudenní oslava 85. výročí jejich založení, se Filmový víkend stal vedle Zlín Film Festivalu a Letní filmové školy další pravidelnou a etablovanou akcí s filmem v hlavní roli a je tak nejmladším z filmových svátků konaných ve Zlínském kraji.

Více zde >


SKUPINA POUTNÍKŮ POPUTUJE ZE ZAŠOVÉ DO TERCHOVÉ, VE VALAŠSKÉM MUZEU V PŘÍRODĚ JE ČEKÁ PŘIVÍTÁNÍ

01.09.2023

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy ZLÍN, 1. 9. 2023 První den nového školního roku - v pondělí 4. 9. 2023 bude zahájeno Velké cyrilometodějské putování ze Zašové přes Beskydy do Terchové na Malou Fatru. Skupinu 30 poutníků povede na cyrilometodějské trase o délce asi 150 km známý propagátor pěšího putování Petr Hirsch. Trasa spojuje čtyři významná poutní místa: kostel Navštívení Panny Marie v Zašové, kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti, kostel Panny Marie Matky církve na vrchu Živčáková a kostel sv. Cyrila a Metoděje v Terchové.

Více zde >


ZLÍNSKÝ KRAJ NAVŠTÍVILO V DRUHÉM ČTVRTLETÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ VÍCE NEŽ VE STEJNÉM OBDOBÍ ROKU 2019

09.08.2023

Tisková zpráva z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj / Zlín, 9. 8. 2023 Návštěvnost Zlínského kraje roste. Potvrdily to aktuální výsledky vydané Českým statistickým úřadem. Meziročně je porovnáváme s rokem 2019, neboť všechny další roky již byly poznamenány covidem a jeho dopady. Návštěvníků ve druhém čtvrtletí 2023 přibylo ve Zlínském kraji oproti roku 2019 o 8 % více. Počet přenocování se ve druhém čtvrtletí v porovnání se stejným obdobím roku 2019 zvýšil o 5 %.

Více zde >


MODRÁ U VELEHRADU STAVÍ KLENOTNICI VELKÉ MORAVY - DALŠÍ ATRAKTIVITU V CENTRU CYRILOMETODĚJSKÉ STEZKY

02.08.2023

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy MODRÁ, 1. 8. 2023

Více zde >


ETAPOVÉ PUTOVÁNÍ Z LEVÉHO HRADCE NA VELEHRAD ODSTARTUJE JIŽ 26. ČERVENCE

24.07.2023

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy ZLÍN, 24. 7. 2023

Více zde >


SLOVENŠTÍ MOTOPOUTNÍCI ZAVÍTALI NA BAŤŮV MRAKODRAP

18.07.2023

Slovenští motopoutníci se vydávají po velkomoravských stopách. Jejich cesty volně navazují na Evropskou kulturní stezku sv. Cyrila a Metoděje. V květnu se se zástupci stezky setkali v řecké Soluni, tentokrát přijeli z Nitry přes Krakov do Zlína.

Více zde >


CYKLOPOUTNÍCI DOKONČILI SVOJI JÍZDU SOLUŇ – VELEHRAD PŘES SEDM ZEMÍ EVROPY

04.07.2023

Tisková zpráva sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje (EKSCM) a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy VELEHRAD, 4. 7. 2023

Více zde >


Baťův kanál – unikátní technická památka s nastupujícím létem opět láká turisty

30.06.2023

Baťův kanál je fenoménem cestovního ruchu v České republice, ale také jedním z česko-slovenských turistických produktů. Protíná Zlínský a Jihomoravský kraj a vede až do města Skalice v Trnavském kraji. Tato umělá vodní cesta, která před 2. světovou válkou sloužila k dopravě lignitu do Baťových závodů je už více než 20 let vyhledávaným cílem mnoha turistů. Na trase kanálu je celkem 13 plavebních komor a většina z nich je původní.

Více zde >


NOVINKY MEZI TURISTICKÝMI CÍLI VÝCHODNÍ MORAVY MAJÍ ZNAČNÝ POTENCIÁL

26.06.2023

Nabídku turistických cílů Zlínského kraje obohatilo několik zajímavých novinek. Odborná veřejnost nepochybuje o tom, že na Východní Moravu přilákají další návštěvníky – nejen obyvatele Zlínského i dalších krajů ČR, ale též turisty ze zahraničí. Vedle hájovny ve Valašském muzeu v přírodě V Rožnově pod Radhoštěm jde o nové informační a gastro zázemí v otrokovickém přístavišti, rekonstruovanou vyhlídku na střeše kolonády v Květné zahradě v Kroměříži a další cíle. Zcela jistě nejvýznamnějším novým turistickým cílem je expozice Národního kulturního památníku Ploština. Ta již po několika dnech provozu vyvolala značné a veskrze pozitivní ohlasy.

Více zde >