23.06.2017

ZLÍNSKO a LUHAČOVICKO – Romantická procházka lesní krajinou, svěží pramenitá voda Luhačovského Zálesí a večerní posezení – to jsou největší lákadla akce s názvem Hledání studánek, která se uskuteční v sobotu 1. července.

„Startovat budeme z parkoviště u Koliby v Březůvkách. Zde najdete i dostatek parkovacích míst pro vaše „plechové miláčky,“ vzkázal Jaroslav Holík, hlavní organizátor akce. Dodal, že začátek akce je v 9:00.

Na turistické hledání studánek naváže večerní program v Březůvkách, kde bude připraveno posezení pod hvězdným nebem s country muzikou, opékáním špekáčků a chladivým mokem. Při nepřízni počasí se tato část programu uskuteční na terase Koliby.

Hledání studánek - trasa:

Je značena turistickou značkou: šikmý modrý pruh na bílé ploše. Od parkoviště se vydáváme podél rybníka, pak lesní cestou na sever. Po dvou kilometrech se stáčíme vlevo, přecházíme silnici a nacházíme první studánku.  Zde se stáčíme jih. Cesta vede údolím potoka k lesnímu internetu a dále k sirnému pramenu kde je kryté místo pro odpočinek. Po osvěžení sirnou vodou pokračujeme dál na jih. Asi déle 0,3 km, se stáčíme k západu, stoupáme k vrchu Kamenec s krásným výhledem. Zde směřujeme nohy na sever, pěšina nás dovede na trasu Barum rallye, dáváme se vpravo, míjíme ocelový vysílač, a za křižovatkou scházíme do údolí ke skupině studánek pod Pindulí. Kolem několika obydlených domů se dostáváme k silnici, která nás přivádí k hostinci Na Pinduli. S načerpanými silami pokračujeme po žluté turistické značce táhlým stoupáním k nejvyšším bodu trasy - vrchu Klenčov (536 m). Zde se stáčíme na jihozápad a lesní, později luční, cestou klesáme k jihu. Míjíme domky pasekářů a přicházíme k poslední zastávce, která je u Gébovy studánky. Po přechodu remízku nás vítá parkoviště – start/cíl naší trasy.

 

Kontakt:

Jaroslav Holík, hlavní organizátor, tel.: 602 779 475, e-mail: holik.jaroslav164@gmail.com

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava