07.04.2017

Milovníci přírody a zahrádkaření se mohou těšit na tradiční výstavu Zahrada Věžky JARO 2017. Uskuteční se od 29. dubna do 7. května 2017 v historickém parku v srdci obce od 9 do 17 hodin. Výstava je unikátní tím, že se koná pod širým nebem v přírodě, v parku s národní památkou platanem javorolistým.

„Návštěvníci si u nás mohou nejen zakoupit sortiment pro dům a zahradu, ale chceme, aby si odnesli i kulturní zážitky a oblíbili si rodinnou atmosféru výstavy,“ zdůraznila hlavní cíl manažerka Zahrady Věžky Božena Kubjatková.

Na výstavě tradičně najdete široký výběr květin, ovoce, zeleniny, okrasných stromů a keřů, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu. Pořadatelé připravili i bohatý doprovodný program, zahraje spousta oblíbených kapel a na své si přijdou milovníci dechové i moderní hudby. Vystoupí například kroměřížský rodák Standa Hložek se svým SH Bandem, Milan Pitkin a Pexeso, Stříbrňanka, cimbálová muzika Josefa Marečka, Fleret, Hallo band a pro děti jsou připraveny pohádky Ze Špalíčku, hry, soutěže, malování na obličej a budou si moci zasadit květinu do květináčku. Návštěvníci si taktéž jistě vyberou s bohaté nabídky teplých pokrmů a ochutnají regionální potraviny.

„Letošní rok vůbec poprvé návštěvníkům zpřístupníme dominantu obce, kterou je kostel Svaté Alžběty. Jeho interiér bude zdobit aranžmá květin a rozezní jej chrámová hudba. Rovněž budou moci nahlédnout do rodinné hrobky Redlichů, kteří ve Věžkách žili v minulém století a v obci vybudovali zahradu se skleníky, na jejichž místě dnes stojí kulturně společenský areál,“ vyjmenovala Kubjatková.

Navíc každý návštěvník, který se při vstupu do Košíkářského muzea v Morkovicích-Slížanech prokáže vstupenkou z výstavy Zahrada Věžky JARO 2017, bude mít vstup do muzea do 30. června 2017 zcela zdarma.

 

Kontakty:

Bc. Božena Kubjatková, manažerka výstavy Zahrada Věžky, + 420 728 599 049, info@vystava-vezky.cz, www.vystava-vezky.cz

 

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava