11.01.2022

(Praha, 11. 1. 2022) Česká centrála cestovního ruchu otevřela druhý ročník mezinárodní soutěže Tourfilm 2022.

Oficiální tisková zpráva agentury CzechTourism

Do dvou kategorií se mohou hlásit snímky propagující turistickou destinaci Česká republika, či videa z Česka propojující tradice s moderním přístupem v různých odvětvích (např. architektura, gastronomie, kultura atd.). Spoty v maximální délce 15 minut a ne starší 2 let vybere Česká centrála cestovního ruchu ve dvoukolovém hodnocení. Vítěz se může těšit nejen na zážitkový výlet po ČR, ale i na zviditelnění svého díla na zahraničních trzích.

„Tradice, a to jak v původním, tak především v jejich moderním vyznění, jsou hlavním tématem našich marketingových aktivit na zahraničních trzích pro rok 2022. Šikovným tvůrcům chceme dát možnost propagovat jejich práci v celosvětovém měřítku, což může být zajímavý benefit pro jejich profesní portfolio. Vítězná videa využijeme i v rámci našich marketingových kanálů pro domácí cestovní ruch – objeví se např. na volnočasovém portále Kudy z nudy, jehož návštěvnost v loňském roce 21,5 miliónů návštěv,“ přibližuje soutěž František Reismüller, ředitel odboru marketingu a zahraničních zastoupení agentury CzechTourism.

Soutěž videosnímků Tourfilm navazuje na nejstarší mezinárodní filmový festival s cestovatelskou tematikou na světě, který se konal od roku 1967 a jeho posláním bylo uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívaly k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.  V roce 2019 se Tourfilm stal marketingovou soutěží a zaměřil se jen na snímky přispívající k propagaci regionů České republiky.

V letošním ročníku soutěže Tourfilm, bude odborná porota vybírat spoty ve dvou mezinárodních kategoriích, které jsou oproti loňskému roku otevřeny široké veřejnosti – amatérským, poloprofesionálním i profesionálním tvůrcům z celého světa. Novinkou je také kategorie spotů na téma české tradice. Snímky je do soutěže možno přihlašovat do 20. 2. 2022. Podrobný statut soutěže a přihlašovací formulář je k dispozici na www.czechtourism.cz

 

Kontakt: Ivana Vejvodová, tisková mluvčí, vejvodova@czechtourism.cz, 607 932 662