25.08.2022

Také při letošní, jednapadesáté Barum Czech Rally konané 26. – 28. 8. 2022 na Zlínsku se uskuteční slavná Bugatti Grand Prix. Závod veteránů, který se opírá o letitou tradicí sbírání a renovování automobilů Aloisem a jeho synem Ladislavem Samohýlovými, je i vzdáním holdu a uctěním památky slavné československé závodnici Elišce Junkové. Bugatky i další veterány můžete obdivovat v pátek 26. 8. 2022 ve Zlíně.

„Zlínský kraj je proslulý slavnými rodáky, nebo osobnostmi, které zde působily. Málo se ví, že jednou z nich je i Eliška Junková,“ říká náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub. „Pracovala pro firmu Baťa a měla propagovat jeho pneumatiky, podobně jako například král komiků Vlasta Burian. Přijďte se podívat při Barumce na Bugatti GP a vrátíte se do atmosféry dávných časů, které voněly benzínem.“

S bugatkami, ale i jinými krásnými vozy z minulých dob se v průběhu pátku 26. 8. můžete potěšit od 13.00 do 16.30 v zámeckém parku.

První jízda jubilejní X. Bugatti Grand Prix se koná v 17.00, přičemž se startuje z Gahurovy ulice.  
V 17.30 se uskuteční vložená jízda historických vozidel, které budou vyjíždět na Gahurovu od zámku.
V 18 hodin, se koná druhá jízda Bugatti GP, start opět z Gahurovy.
Vyhlášení výsledků proběhne v pátek 26. 8. 2022 od 21.00 v legendární pivnici Saloon (dříve U Máců)
u Cigánovského mostu.

Ceremoniální start 51. Barum Czech Rally se uskuteční v pátek od 16.00 na náměstí Míru. Legendární městská divácká rychlostní zkouška začíná ve 20.45. Nadšení fanoušci si však svá místa s dobrým výhledem budou držet dlouho předtím.

„Barum Czech Rally je akce mezinárodního významu,“ říká ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zuzana Vojtová a dodává: „Tento závod vytváří obraz ČR v zahraničí, ale také zvyšuje atraktivitu regionu. Každoročně přiláká spoustu domácích a zahraničních účastníků.“

Specifickým doprovodným programem letošní Barum Czech Rally Zlín je výstava malých automobilových modelů ve zlínské baťovské budově 21 - sídle Krajského úřadu, čili ve slavném Baťově mrakodrapu.

Vše o Bugatti Grand Prix na https://bugattigp.cz/
Vše o Barum Czech Rally na https://www.czechrally.com/

 

Kontakt: Martin Pášma, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, +420 778 047 541

www.vychodni-morava.cz