25.06.2024

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 25. 6. 2024 Během posledního červnového víkendu (29. a 30.6.) se na atletickém stadionu ve Zlíně uskuteční vrcholná akce domácí sezóny – Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Naše atletická špička bude usilovat nejen o mistrovské medaile, ale také o získání kvalifikačních limitů na letní olympijské hry v Paříži.

Stadion Mládeže ve Zlíně bude svědkem zápolení našich nejlepších atletů. Dvoudenní program nabídne skvělou podívanou, která se koná mezi dvěma velkými atletickými akcemi letošního roku. Začátkem června se konalo v Římě mistrovství Evropy v atletice. Naši především mladí atleti, zde ukázali ohromný potenciál a předváděli opravdu špičkové výkony. Na tyto výkony budou chtít navázat i ve Zlíně, kde se mistrovství republiky bude konat podruhé v historii. Zároveň se jedná o atletický mítink, kde se mohou atleti a atletky pokusit o zdolání limitu na Olympijské hry v Paříži nebo o posunutí ve světovém žebříčku, což je další možnost účasti v Paříži.

Těšit se můžete na mnoho špičkových českých atletů. Z Říma si výtečnou formu přivezla například překážkářka Nikoleta Jíchová, čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel nebo výškař Jan Štefela. Roli favoritů ve svých disciplínách budou chtít potvrdit koulař Tomáš Staněk, tyčkařka Amálie Švábíková nebo překážkář Vít Müller. Velké výkony lze očekávat také od mladého půlkaře Jakuba Dudychy nebo dálkaře ze Slovácka Petra Meindlschmida.

„Zlínský kraj má bohatou atletickou historii. Ve Zlíně začal s atletickou dráhou například legendární Emil Zátopek,“ říká náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj a cestovní ruch a dodává: „Mistrovství republiky v atletice je velkou sportovní akcí, která pomáhá propagovat nejen Zlínský kraj, ale i samotné město Zlín a má tak pozitivní dopad na cestovní ruch v našem regionu.“

 

Kontakt: Petr Michalec, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, +420 733 161 671, www.vychodni-morava.cz