16.06.2022

Že má region Východní Morava, co nabídnout turistům, se v minulých dnech přesvědčili známí influenceři, kteří přijali pozvání Centrály cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM). Co po dobu sedmi dnů v regionu objevoval Milan Bardún alias Milan bez mapy a sestry Lucie a Nicole, které stojí za blogem A Cup of Style?

Východní Morava neboli Zlínský kraj. Každý si hned určitě vybaví bohatě zdobené tradiční kroje Slovácka, nářečí Valašska, malebné zahrady Kroměřížska nebo „Baťův“ Zlín či Baťův kanál, proslulé lázně Luhačovice a další.

Milan Bardún, známý jako Milan bez mapy, je zakladatelem slovenského cestovatelského blogu Bez mapy, který, jak sám uvádí, trhá Slováky z kancelářských židlí už od roku 2013. „Milan na Východní Moravě strávil 3 dny. Navštívil například Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Rožnovský pivovar, Památník Tomáše Bati ve Zlíně a na kole se projel po Cyklostezce Bečva.“ uvádí Mgr. Zuzana Vojtová, ředitelka CCRVM. Milan svoje zážitky sdílel na sociálních sítích, především prostřednictvím stories, z čehož každé mělo průměrně 10 tisíc dosah. O návštěvě regionu sepsal také blog TIPY NA VÝLETY PO VÝCHODNÍ MORAVĚ A CO VIDĚT PODLE MILANA BEZ MAPY. Přečtěte si článek a vyrazte po Milanových stopách. A malá perlička? O víkendu po ukončení tripu si Milan bez mapy došel pro 1. místo v kategorii cestování Slovenských Social Awards!

Za blogem A Cup of Style stojí dvě sestry – Lucie a Nicole rodným příjmením Ehrenbergerovy. Blog začaly psát už v roce 2009 a v roce 2014 k němu přidaly i YouTube kanál, který má v současnosti 221 tisíc odběratelů. „Děvčata uvádí, že jsou zvyklá všechno dělat už od malička spolu a mají i podobně stará miminka. Když jsme proto uvažovali o možnostech představení Východní Moravy rodinám s dětmi, byli jsme rádi, že naše pozvání přijaly.“ dodává Mgr. Zuzana Vojtová, ředitelka CCRVM. Maminky s dětmi během 4denního putování po regionu navštívily Skanzen Modrá, KOVOZOO Staré Město, ZOO Zlín, Kroměříž nebo Muzeum Napajedla s expozicí legendárních hraček Fatra. Svoje zážitky sdílely na instagramu @luciegranova a @nicole_e. O návštěvě regionu také vytvořily vlog KAM VYRAZIT S DĚTMI? çVÝCHODNÍ MORAVA, který má již přes 28 tisíc zhlédnutí, a to pouze pár dní po zveřejnění.

A kam se chystáte na dovolenou nebo výlet Vy? Objevte Zlínský kraj, region pro opravdovou dovolenou tak, jak ho objevil Milan bez mapy nebo holky z A Cup of Style. A pokud navštívená místa již znáte, další tipy, kam vyrazit, najdete na www.vychodni-morava.cz, na facebookovém nebo instagramovém profilu.

 

ODKAZY

Milan bez mapy – blog

A Cup of Style – vlog