22.01.2020

ZLÍN – Na letošním veletrhu cestovního ruchu GO – Regiontour, který v neděli 19. ledna uzavřel své brány na Výstavišti v Brně, byla expozice turistického regionu Východní Morava, který geograficky pokrývá území Zlínského kraje, nepřehlédnutelně viditelná.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, která expozici připravila, ji koncipovala tak, aby se návštěvníci mohli seznámit s turistickými atraktivitami napříč krajem. Zástupci kraje si na stánku pro zahájení veletrhu ke svému oblečení přidali slušivé doplňky – šátky a kapesníčky – zhotovené technikou modrotisku. „Tímto nepřehlédnutelným prvkem mimo jiné říkáme, že Východní Morava je regionem tradic a ukazujeme, že tradiční prvky lze kombinovat i se soudobým oblečením“, vysvětluje Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy a dodává: „Letošní účast na veletrhu hodnotíme pozitivně. Lidé u nás nacházeli dostatek rozmanitých informací, navíc jsme obohatili prezentaci na veletrhu nabídkou ochutnávek“.

Stánek Východní Moravy nabízel turistické informace na 16 pultech, z nich desítku reprezentovaly konkrétní turistické cíle. Jedním z nich byl pult ZOO ve Zlíně. Ta v minulém roce zaznamenala rekordní návštěvnost blížící se k 700 tisícům návštěvníků. „Jsme s účastí na veletrhu na stánku Východní Moravy velmi spokojeni. O zoo byl značný zájem, ale jsme si velmi dobře vědomi toho, že se nemůžeme spokojit s tím, že aktuálně zažíváme návštěvnické rekordy. S Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy budeme nadále spolupracovat k oslovení tuzemských návštěvníků, ale i dalších trhů“, hodnotí účast na veletrhu GO-Regiontour Romana Bujáčková, tisková mluvčí zlínské zoo.

Stánek Východní Moravy nabízel návštěvníkům odpovědi na různé otázky. Například Kde si mé děti pohladí rejnoka? Kde se natáčel oskarový velkofilm? Velká komunikace s návštěvníky se točila kolem otázky Kde se z mých dětí mohou stát animátoři? 

Tato otázka má dvě možné odpovědi, protože animátorem může být ten, kdo animuje filmy, nebo je to profese známá z rekreačních letovisek. Náš region se může pochlubit tím, že nabízí možnost vyzkoušet si animování filmů. Tuto zábavnou formu trávení volného času nabízí Filmový uzel Zlín, který čerpá z tradice zdejšího filmového studia. V průběhu veletrhu si lidé mohli návštěvníci základní techniky animování vyzkoušet a zájem byl značný“, doplňuje Petra Psotková.

 

Foto z veletrhu: Jiří Balát, Zlínský kraj a Zdeněk Urbanovský, CCRVM

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka CCRVM, T: 577 043 900, petra.psotkova@vychodni-morava.cz

Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz