15.01.2020

ZLÍN – Na letošním veletrhu cestovního ruchu GO – Regiontour, který 16. ledna začíná na Výstavišti v Brně, se turistický region Východní Morava, který geograficky pokrývá území Zlínského kraje, představí se zcela novým konceptem nabídky produktů cestovního ruchu.

Východní Morava jako celek patří v ČR k regionům s nejsilnějším vztahem k tradicím a lidové kultuře. Je to dáno tím, že se zde prolínají tří národopisné oblasti – Haná, Valašsko a Slovácko. Slovácký verbuňk, Slovácká jízda králů a modrotisk jsou dokonce zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Východní Morava je regionem tradic, ale současně je to region moderní. A to chceme demonstrovat také na stánku Východní Moravy na veletrhu Regiontour. Spojili jsme se se známou módní návrhářkou Zuzanou Osako, která pro nás připravila sadu slušivých doplňků – šátků a kapesníčků pro ženy i muže -  zhotovených technikou modrotisku. Zuzana Osako je známá tím, že lidové modrotiskové motivy využívá v úspěšných kolekcích odívání pro nejrůznější příležitosti. Personál našeho stánku tak zcela bezpečně poznáte podle modrotiskových doplňků oděvu“, vysvětluje Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, která expozici připravuje.

Prezentace regionu zahrne široký rozsah nabídek ke trávení volného času, lázeňské pobyty, dovolenou, pěší turistiku, cykloturistiku, zajímavé památky, pozvánky do míst známých i méně známých. Návštěvníci také budou moci poznat chutě a vůně regionu. „Ve spolupráci s našimi partnery jsme připravili ochutnávky typických regionálních nápojů – slováckého vína, Jarošovského piva, Jelínkovy slivovice i luhačovické Vincentky. Ochutnáte i kávu z luhačovické Jizby a regionální koláče jak ze Slovácka, tak z Valašska,“, doplňuje Petra Psotková.

 

Ilustrační foto s ukázkami modrotiskových doplňků – Martin Peterka

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka CCRVM, T: 577 043 900, petra.psotkova@vychodni-morava.cz

Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz