06.03.2020

21. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Infotour a cykloturistika, který proběhne 13. a 14. března 2020 v Hradci Králové, je příležitostí k oslovení turistické veřejnosti ve Východních Čechách. Centrála cestovního ruchu Východní Moravy tento veletrh dlouhodobě využívá zejména pro nabídku aktivní turistiky.

Expozice Východní Moravy na veletrhu Infotour a cykloturistika bude opatřena čtveřicí informačních pultů, na nichž zájemci získají odpovědi na typické „cestovatelské“ otázky – Kam vyrazit? (s dětmi, kamarády, partnerkou, se školou), Co vidět? (kulturní památky, muzea, galerie, rozhledny, přírodu), Co vyzkoušet? (cyklotrasy, stezky, zážitky, Baťův kanál) a Co zažít? (Lázně, wellness, kultura, tradice, gastronomie, festivaly, akce). Návštěvníci veletrhu budou mít k dispozici tištěné materiály, mapy, průvodce, ale zejména možnost osobní konzultace a poradenství k návštěvě regionu, které poskytnou zkušení zaměstnanci z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, Kroměřížska, Slovácka, Zlínska a Luhačovicka.

„Na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové budeme mimo jiné prezentovat letošní novinku mezi našimi propagačními tiskovinami. Vytvořili jsme přehlednou mapu hradů, zámků a jejich zřícenin v turistickém regionu Východní Morava. Ty patří k velmi vyhledávaným turistickým cílům. V „tradičních“ mapách jsou zaznamenány také historické objekty, které slouží pro potřeby uzavřené komunity, např. jsou zde domovy důchodců, nebo školská zařízení, které nejsou přístupné veřejnosti. Proto naše nová tiskovina obsahuje jen ty hrady a zámky, resp. jejich zříceniny, u kterých turista nenarazí na zavřené brány“, říká Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.    

Stánek Východní Moravy je umístěn ve Velkém sále Kongresového centra ALDIS v Hradci Králové a má číslo 54.

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900, E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava 

Ing. Zdeněk Urbanovský, marketing a PR, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz