16.04.2024

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínský kraj, 16.4. 2024 Turistický region Zlínského kraje - Východní Morava se ve dnech 11. až 14. dubna prezentovala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v Bratislavě, a to v rámci společné expozice 3 krajů, zahrnující Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Východní Morava se zde představila nejen jako celek, ale svoji nabídku prezentovaly také turistické cíle a oblasti.

V rámci expozice představoval Zlínský kraj na společných pultech širokou škálu turistických destinací a atraktivit z celé Východní Moravy. Mezi vystavovatele patřila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, destinační společnosti Kroměřížsko, Zlínsko a Luhačovicko, Slovácko a Valašsko a také Lázně Luhačovice a Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Navzdory letnímu počasí zavítali na veletrh mnozí návštěvníci. Největší zájem byl věnován Baťovu kanálu, tipům na výlety, přehledu kempování, cykloturistice, lázním Luhačovice a Valašskému muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Moravské kraje získaly prestižní ocenění za kreativní a profesionální ztvárnění expozice. "Společná expozice 3 krajů na ITF Slovakiatour přinesla úspěch a potvrdila sílu spolupráce mezi regiony v oblasti cestovního ruchu," uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj a cestovní ruch. "Jsme hrdí, že jsme mohli představit návštěvníkům veletrhu v Bratislavě bohatství a rozmanitost východní Moravy a těšíme se na slovenské návštěvníky u nás
ve Zlínském kraji."
doplnil Lubomír Traub.

 

Kontakt: Petr Michalec, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, +420 733 161 671, www.vychodni-morava.cz