22.01.2020

ZLÍN – Od čtvrtka 23. 1. do neděle 26.1. proběhne na Výstavišti Incheba v Bratislavě veletrh ITF Slovakiatour 2020. Turistická region Východní Morava je tradičním vystavovatelem a nejinak je tomu i v tomto roce.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, která prezentuje turistický potenciál Zlínského kraje, připravila pro letošní veletrh moderní stánek o rozloze 25 m2. Ten bude vybaven 5 informačními pulty, které obsadí zástupci turistických oblastí Kroměřížsko, Slovácko, Valašsko, Zlínsko a Luhačovicko.

Slovenský trh je pro nás velmi důležitý, návštěvníci ze Slovenska jsou celkem logicky na prvním místě mezi zahraničními návštěvníky našeho regionu. Je to dáno jednak tím, že Zlínský kraj má ze Slovenskem nejdelší úsek společné hranice, ale i tím, že s kolegy z okolních slovenských krajů pravidelně spolupracujeme na společných projektech. Návštěvníci nás najdou, stejně jako ostatní moravské kraje v pavilonu B2. Expozici je koncipována tak, aby lidé na veletrhu získali maximum informací a inspiraci pro návštěvu regionu Východní Morava. Jsme připraveni dát odpovědi na typické otázky, které si většina turistů klade při výběru své dovolené či víkendového pobytu. Máme v nabídce široké spektrum možností pro trávení volného času na kole, pěšky, na lodi, na koni, ale i relaxaci v lázních a wellness resortech“, zve k návštěvě Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Čtyři moravské kraje – Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský – připravily pro letošní turistickou sezonu společnou tiskovinu určenou zejména pro zahraniční trhy nazvanou Morava a Slezsko (ne)tradičně. Ve čtvrtek 23.1. od 13 hodin proběhne na Výstavišti Incheba v Press centru společná tisková konference uvedených krajů.

 

Autorem fotografie je Jiří Balát.

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka CCRVM, T: 577 043 900, petra.psotkova@vychodni-morava.cz

Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz