09.07.2020

VÝCHODNÍ MORAVA - Příběh světově proslulé firmy nazvaný Princip Baťa, skvělé sbírky středověkého hradu Malenovice ve Zlíně, tradice luhačovického Zálesí i Národní kulturní památník na Ploštině. K tomu sbírky Krajské galerie výtvarného umění. To jsou místa a expozice, která v průběhu letošních letních prázdnin mohou všechny děti a mládež do 18 let věku navštěvovat zcela zdarma.

To vše díky Zlínskému kraji a jeho organizaci pro cestovní ruch Centrále cestovního ruchu Východní Moravy. Společně inicializovali aktivitu Zlínský kraj dětem na prázdniny, jejímž smyslem je podpořit cestovní ruch v kraji, ale také dát dětem zajímavý „dárek“ na prázdniny.

Do letního projektu byly zahrnuty dvě instituce zřizované Zlínským krajem: Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění.

Rodiny s dětmi patří k těm skupinám obyvatel, kteří díky koronavirové krizi zažívají řadu nových situací. Nejsou to jen výpadky příjmů, ale také nároky na organizování každodenního režimu. Jelikož rodiny s dětmi jsou v našem turistickém regionu velmi častými návštěvníky, navrhli jsme zcela logicky, aby pomoc v podobě úlevy ze vstupného byla směřována právě k dětem. Jsme rádi, že Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění k prázdninové kampani Zlínský kraj dětem na prázdniny přistoupily vstřícně. Oba subjekty nabízejí široké spektrum poučení, zábavy a smysluplné formy trávení volného času v nejenom ve Zlíně, ale také v jeho okolí. Touto akcí můžeme zaujmout jak obyvatele našeho kraje, tak i turisty, kteří se rozhodnou strávit v kraji dovolenou“, vysvětluje Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, která je jedním z iniciátorů kampaně.  

Ředitel Muzea jihovýchodní Moravy Pavel Hrubec k tomu dodává: „Uvědomujeme si potřebu přitáhnout v nadcházejících měsících do regionu i města návštěvníky, které po drastickém propadu minulých měsíců potřebuje nejen sektor kultury, ale i řada dalších souvisejících služeb. Je to také vstřícné gesto vůči těm rodičům, které ztráty způsobené koronavirovou krizí hodně zasáhly, a zvažují dnes každou vydanou korunu.“

Vstupné grátis je poskytováno od nejmenších dětí až po ty větší do 18 let. Ti vzrostlejší mohou být na pokladnách požádání o předložení dokladu potvrzujícího věk držitele. Bezplatné vstupné pro děti je platné pro výstavy pořádané muzeem ve Zlíně, pro expozici Princip Baťa, v Muzeu luhačovického Zálesí, v Národním kulturním památníku na Ploštině a v hradu Malenovice s jeho výstavami a expozicemi. Tato mimořádná akce se nevztahuje na komentované prohlídky zlínského mrakodrapu a Baťův výtah, a také na speciální doprovodné programy a dílny pro děti.

Muzeum se také zapojilo do celostátního projektu České léto, vytvořeného operátorem T-Mobile. V samotných objektech muzea bude pro návštěvníky připravena exkluzivní datová nabídka od společnosti T-Mobile – data na 24 hodin zdarma. Tu získá návštěvník po odeslání SMS nebo prostřednictvím QR kódu vyvěšeného v objektech.

www.vychodni-morava.cz/vm3/blog; www.muzeum-zlin.cz; www.galeriezlin.cz

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900, E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava 

Ing. Zdeněk Urbanovský, marketing a PR, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz