12.12.2019

Luhačovice - Aktéři cestovního ruchu Zlínského kraje se sešli 10. prosince 2019 v Luhačovicích na odborné konferenci cestovního ruchu, kterou organizovala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s. (CCRVM). Ta je krajskou organizací zodpovědnou za podporu cestovního ruchu Zlínského kraje. Letos byla konference zaměřena na téma spolupráce na lokální, regionální, ale i mezinárodní úrovni. Čestnými hosty konference byli hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, členové Rady Zlínského kraje Jan Pijáček a Michaela Blahová.

Konference se zúčastnilo kolem 130 odborníků z cestovního ruchu našeho kraje, zejména zástupci samospráv, podnikatelských subjektů, významných atraktivit či informačních center. Hlavní téma konference- spolupráce - je klíčovým faktorem úspěšnosti v turismu. O tom, jak součinnost uvnitř regionu ovlivňuje kvalitu nabídky a fungování systému cestovního ruchu, hovořila ředitelka CCRVM Petra Psotková. Dále ve své přednášce nastínila marketingový přístup k budování silné a zajímavé destinace našeho kraje, tedy turistického regionu Východní Moravy

Za nezbytnou považuje spolupráci a kooperaci v celém sektoru cestovního ruchu také Viliam Sivek, generální ředitel SIVEK HOTELS, předseda Fóra cestovního ruchu ČR, čestný předseda Asociace cestovních kanceláří ČR.

V moravské metropoli Brně se součinnost mezi subjekty neomezuje na jednotlivá odvětví, ale Brno svou značku buduje formou spolupráce a sdílení napříč všemi obory, jak prezentoval Tomáš Avrat z Jihomoravského inovačního centra.

Nabídku Trenčín regionu a turistického regionu Východní Morava nazvanou Společně bez hranic prezentovali společně jako produkt přeshraničního projektu Pavol Štefčík z Trenčín regionu a Zdeněk Urbanovský z CCRVM. 

Program konference byl doplněn třemi velmi zajímavými semináři. Zkušený hoteliér Viliam Sivek, který je mj. předsedou celostátního Fóra cestovního ruchu, diskutoval s kolegy z oboru o zkušenostech s řízením ubytovacích a stravovacích zařízení. Tomáš Baďura z PRIA System si vzal na starost zejména zástupce turistických informačních center a jejich zdokonalování v práci se sociálními médii. Tomáš Avrat z Jihomoravského inovačního centra přinesl praktické návody na to, jak rozpohybovat dění ve městech a aglomeracích, jak přistupovat komplexně k tvorbě destinačních produktů.

Slavnostním okamžikem konference bylo udělení Ceny hejtmana za přínos v propagaci Zlínského kraje. Z rukou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka ji převzal Ing. Miroslav Borák starší a tým Wellness & spa hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích. Tento hotel je již deset let úspěšným reprezentantem regionu a příkladem přeměny chátrající nemovitosti na skvěle fungující zařízení, které odpovídá potřebám náročné klientely. Hotel svými službami, celkovou koncepcí a filozofií "Žít podle Augustiniánu", vytvořil ve Zlínském kraji jedinečný koncept, který překročil hranice kraje. Nejenže zavedl evropské trendy do oblasti wellness a gastronomie, ale také vytvořil nová pracovní místa. Patří mezi nejlepší hotelová zařízení v ČR a tím dělá dobré jméno také našemu kraji.

 

Připojené foto: Zlínský kraj, autor Jiří Balát a archiv CCRVM

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka CCRVM, T: 577 043 900, petra.psotkova@vychodni-morava.cz

Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz